Akıllı Otopark Sistemi


  • Tanıtım

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber sunulan en büyük yeniliklerden biri de akıllı otopark sistemleridir. Bu sistemler hem işletmelere hem de otomobil sürücülerine büyük kolaylık sağlamaktadır.

Sunduğumuz sistem, sahip olduğu gelişmiş tasarım ve yönetim yazılımı ile bir insanın varlığına gerek kalmadan, uzaktan bağlantı yoluyla kontrol edilebilmektedir.

Bu tip otoparklarda araç kapasitesi oldukça geniştir. Araç sisteme girdikten sonra hareketli bir yüzeye bırakılmakta ve otoparkın otomasyon sistemi de araçta herhangi bir canlı olup olmadığı veya kapıların kilitlenip kilitlenmediği gibi şeyler akıllı otopark sistemi tarafından belirlenmekte, ardından araç uygun bir yere aktarılmaktadır.  Akıllı otopark sisteminin getirdiği en iyi avantaj alanın oldukça iyi kullanılabilmesidir.

Sistemin Genel Yararları Şunlardır;

  • Hava alanı, otogar, şehir merkezleri, belediye otoparkları veya şirket otoparklarında park yeri sorununa kalıcı çözüm sunar.
  • Sistem tasarımı işlevsel olduğu gibi aynı zamanda görseldir. Otomobil galerilerinde daha çok aracı aynı anda sergilemek ve dikkat çekici bir sunum hazırlama ihtiyacını karşılar.
  • Araçların emniyeti açısından yüzde yüz güvenlidir. Araç hırsızlığını engeller. Başka araçların aracınıza çarpmamasına imkân vermemektedir.
  •  Giriş ve çıkışlar güvenli ve hızlıdır.
  •  Gürültü kirliliği asgari seviyededir. Taşıyıcılardan park hücresine araç aktarımı sırasındaki gürültü ve titreşim çok düşük seviyededir.

Otomatik park yerine giriş ve çıkış araç sürücüsüne zaman kazandıracak şekilde kolaylaştırılmıştır.

Otomatik Park Sistemi
Otomatik Park Sistemi